aktywne wyprawy
Hobby Podróżowanie

Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Rozróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny muszą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego dotąd nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto?

Aktywne wycieczki to starannie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać przeróżne regiony świata oraz naszej ojczyzny od zupełnie innej strony. Harmonogram takich wycieczek jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących wrażeń to również świetna okazja, by przyswoić sobie kolejne umiejętności, bowiem nieraz łączy się ze instruktażami niezbędnymi do poznania mechanizmów przetrwania w danym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Należy także dodać, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Dokąd organizowane są aktywne wyprawy?

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również w trakcie wyprawy do Namibii lub w Himalaje.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]