znaki BHP, tabliczki informacyjne
Ochrona i bezpieczeństwo

Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są także w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]