tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne
Ochrona i bezpieczeństwo

Praktyczne tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne mają bardzo istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach. Powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą budynki – bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, szpitale. Dzięki nim z łatwością wyszukamy właściwe miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na murach bloków, bo bardzo często możemy je także zauważyć w środku. To bardzo duża grupa znaków, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale również typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w dużych budynkach – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z numerami departamentów. To powoduje, że szybko wyszukamy np. wójta czy wydział finansowy. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o toksycznych substancjach

Tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wskazują pomieszczenia dla palących, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Biura mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych surowców (takich jak PCV), niektóre rodzaje są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]