Hobby, rekreacja, sport Podróżowanie

Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej informacji na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niesamowite widoki, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się także zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady, a także korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]