Hobby, rekreacja, sport Podróżowanie

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Zwolennicy czynnego wypoczynku na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one porywające, jednakże osoby chętnie praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć jeszcze raz ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się fenomenalnym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą baszt skalnych, skalistych grani oraz stromych turni, które w ciągu dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, dość spadziste stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich również sporo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Tre Cime – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, lecz ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał do końca życia. W Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]