szkoła tenisa dla dzieci Kraków
Hobby Hobby, rekreacja, sport

Tenis dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz zalecana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co umożliwią dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz parametry i to na ich bazie dostosowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze treningi mogą chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie lub grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]