Hobby, rekreacja, sport Podróżowanie

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę wyprawy w Himalaje w rozsądnej cenie.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]