Hobby, rekreacja, sport Podróżowanie

Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Korzystna oferta trekkingu.

Wypady w góry mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w czasie długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma Europy, największą popularnością szczycą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]