Branża budowlana

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Wypożyczalnia szalunków - zapoznaj się z bezkonkurencyjną ofertą

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale można zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować pokaźne koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się też dbałość o korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy mówią poprzedni klienci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]