Branża budowlana

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Jeśli szukasz basenów, koniecznie odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również ogród bądź halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]