Branża budowlana

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Zobacz, gdzie zamówić podpory stropowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, imponującą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]