Branża budowlana

Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Zobacz, gdzie zamówić pergolę lamelową w Warszawie.

Masz własny dom z dużym ogrodem i myślisz się jak dobrze spożytkować tę przestrzeń, aby stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Pergola tarasowa – szerokie możliwości dostosowania koloru poszycia i rozmiaru

Pergole są zabudową całoroczną albo mobilną, a więc rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, aczkolwiek właściciele domów najczęściej wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie domu tworzy zadaszony taras, co na ogół znacznie zwiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe chroni mieszkańców i umiejscowione pod nim meble przed słońcem oraz opadami. Gros dostępnych w sprzedaży projektów pergoli da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako odrębną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Trzeba dodać, że niektóre wzory pergoli tarasowych można zamontować również w przestrzeni między dwiema ścianami. Obecnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z odpornych na korozję i mocnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w całości drewniane to już rzadkość.

Najlepsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają niezmiernie szerokie możliwości dobrania ich pod względem koloru i wariantu poszycia lub kubatury. Osoby bardzo wymagające bez trudu znajdą także zadaszenia wyposażone w użyteczne udogodnienia, takie jak wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, jakkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są modele obsługiwane manualnie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy postanowili o montażu pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – materiałowego i lamelowego. W drugim wariancie zadaszenie skonstruowane jest z lameli, czyli “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując tym samym ilość promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź całkowicie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Dach da się całkowicie otworzyć albo zamknąć, względnie pozostawić go w części odkrytym. Obie te opcje bardzo dobrze się sprawdzają, więc wybór konkretnego rozwiązania zależy już w pełni od preferencji użytkownika i jego osobistego poczucia estetyki.

Nasz adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]