Branża budowlana

Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Kup dźwigar.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy budowie sufitów – wówczas ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, że strop nie zapada się zaraz po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego najważniejszym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj użytych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, buk, olcha czy topola. Niezwykle ważne jest też poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wydzierżawić?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich kupno oraz magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych części szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]