Branża budowlana

Drewniane okna lepsze niż inne

Szukasz okien drewnianych? Koniecznie odwiedź ten adres

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest istotnym atutem tego typu produktów. Jakie są jeszcze względy, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien plastikowych?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć rozmaity wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem idealnym materiałem do produkcji wszelkich elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje ogromne możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budowli, znakomicie sprawdza się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych plusów trzeba poza tym dopisać to, iż znanych jest bardzo dużo dobrych sposobów poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia niż te wykonywane z plastiku czy PCV.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]