Branża budowlana

Do czego służą podpory stropowe?

Chcesz zamówić podpory szalunkowe? Odwiedź tę stronę.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się wysoką jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]