Branża budowlana

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli chcesz kupić ściąg szalunkowy, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]