Biżuteria

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Znajdź topaz mistyczny na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest też mnogość barw, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do swojego stroju.