ultra robotics, polski producent silników elektrycznych
Automatyka przemysłowa

Ultra Robotics – poznaj ofertę producentów silników elektrycznych i serwonapędów

Coraz powszechniejsze stosowanie robotyki w wielu dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, zmusza do poszukiwania odpowiednich rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Warszawska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując m.in. precyzyjne sterowniki serwomechanizmów i serwonapędy od uznanych światowych wytwórców.

Ultra Robotics – dystrybutor silników elektrycznych prądu stałego

Działająca od przeszło dekady na rodzimym rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni planetarnych i falowych, motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych), jak również silników elektrycznych prądu stałego wytwarzanych z najwyższej klasy materiałów przez najlepszych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty firmy Harmonic Drive, dostarczającej dokładne kompaktowe serwonapędy charakteryzujące się dużą żywotnością oraz niezawodnością. Opracowane przez Harmonic Drive napędy i przekładnie wykorzystuje się między innymi w produkcji robotów przemysłowych, obrabiarek czy sprzętu medycznego, a dzięki możliwości ich eksploatacji w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je też w kosmonautyce, kriogenice i lotnictwie.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością oraz szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność utrzymuje się na poziomie 99% także przy najmniejszych wymiarach. Z kolei serwonapędy ELMO Motion Control z linii GOLD wyśmienicie sprawdzają się w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy narażeniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i wibracje, wysokiej wilgotności (nawet do 95%), jak również przy gwałtownej zmianie temperatury, której amplituda może wahać się od +70 do -40 stopni Celsjusza.

Polska spółka Ultra Robotics dostarcza też rozwiązania od Sesame Motor Corp, Positec, Bodine Electric Company oraz Eisele Antriebstechnik GmbH.

Nasz adres:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]