kabel światłowodowy
Automatyka przemysłowa

Kabel światłowodowy – wielkie osiągnięcie techniki

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości znaczące osiągnięcie techniki. Możliwości jego użycia jest naprawdę całe mnóstwo. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest używany w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go stosuje?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest między innymi w branży telekomunikacyjnej i jest dzisiaj praktycznie nie do zastąpienia, jeżeli chodzi o łącza telefoniczne. Dzięki nim połączenia pomiędzy centralami a abonentami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo błędu jest bardzo małe bądź żadne. Sygnał jest świetne, co gwarantuje najwyższą jakość tego, co słychać po drugiej stronie słuchawki aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do tworzenia sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich także rozgłośnie TV. Kable światłowodowe wyróżniają się małą masą, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w trakcie transmisji realizowanych na żywo, ponieważ gwarantują swobodę ruchu operatorom kamer. Także telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najistotniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie znajdują się w sprzedaży, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy poddawane są na etapie wytwarzania bardzo drobiazgowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie trzeba obawiać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Wykorzystanie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , za sprawą której kabel odporny jest na działanie niesprzyjających czynników i w ten sposób długo może pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o wykorzystywane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]