Automatyka przemysłowa

Działanie wzmacniacza kanałowego

Potrzebujesz wzmacniacza kanałowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową funkcją jaką pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy w jaki sposób działa to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – zwiększanie mocy sygnału TV

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są na obszarach, na których sygnał jest niezwykle słaby. Działają np. w górach, stacjach metra oraz w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodową transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być montowane na maszcie antenowym – są odporne na negatywne warunki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Standardowo wzmacniacz kanałowy posiada kilka oddzielnych wejść – przykładowo VHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię niwelującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od modelu posiada także trzy-cztery dedykowane filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT. Urządzenia te wyposażono w niezależne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]